Ortezy dla dzieci DAFO, AFO, KAFO, HKAFO, RGO

UWAGA! Konsultacje w sprawie ortez z mistrzem technikiem ortopedą – doświadczenie Kliniki Ortopedycznej Aschau!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych z dysfunkcjami neurologicznymi i ortopedycznymi potrzebujących specjalistycznych ortez kończyn! Z początkiem tego roku rozpoczęliśmy współpracę z niemieckim mistrzem technikiem ortopedą panem Pavlem Severynenko, który posiada ponad 20-letnie doświadczenie w ortopedii dziecięcej.

Mistrz ortopeda przyjeżdża do naszej firmy na wyznaczony wcześniej tydzień w danym miesiącu, podczas którego bezpłatnie konsultuje umówionych pacjentów, pobiera miary na ortezy oraz oddaje i koryguje wykonane wcześniej – w siedzibie swojej firmy w Niemczech, z wykorzystaniem tamtejszych materiałów i technologii – zaopatrzenie.

Więcej szczegółów tutaj i pod nr tel.: 508 686 184


Ortezy dla dzieci – budowa:

Nasze ortezy wykonujemy przede wszystkim z materiałów termoplastycznych o różnej grubości i sprężystości. W zależności od rodzaju ortez wykorzystujemy żywicę i/lub włókno i szyny węglowe, a także różnego rodzaju przeguby.

Zastosowanie nowoczesnych wytrzymałych i jednocześnie lekkich materiałów sprawia, że ortezy dla dzieci charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania.

Istnieje możliwość wyboru wielobarwnego nadruku, koloru ortez, rzepów i zapięć. Sprawia to, że ortezy mają nie tylko estetyczny wygląd, ale są również atrakcyjnie wizualnie – szczególnie dla najmłodszych użytkowników.

Wskazania do stosowania ortez:

Ortezy dla dzieci stosuje się w przypadku różnorakich dysfunkcji ortopedycznych i neurologicznych. Szczególnie w przypadku obniżonego lub wzmożonego napięcia mięśniowego, braku kontroli nerwowo-mięśniowej w obrębie kończyn, koślawości lub szpotawości stóp, niestabilności stawów, dystrofii mięśniowej, porażenia kończyn dolnych, przepukliny oponowo-rdzeniowej i mózgowego porażenia dziecięcego (MPD).

Wykonujemy m.in. następujące typy ortez: DAFO, KAFO, AFO, AFO nocne, HKAFO, RGO

Przykładowe realizacje:

Jeśli potrzebują Państwo jeszcze innego rodzaju zaopatrzenia z chęcią służymy doradztwem i konsultacjami w tym zakresie:

telefonicznie, mailowo lub  (po wcześniejszym umówieniu) w siedzibie firmy!

***

UWAGA! Wychodzimy poza Wrocław!

Od teraz możliwe są również konsultacje w Katowicach!

Więcej szczegółów pod nr tel.: 508 686 184


Szczegółowe informacje dotyczące wykonywanych przez nas typów ortez dla dzieci:

DAFO – dynamiczna orteza utrzymująca stopę we właściwym ułożeniu podczas pionizacji i chodu. Stosuje się ją przy niestabilnościach w obrębie stawu skokowego dolnego oraz w przypadkach nieutrwalonych  deformacji w obrębie stopy. Konstrukcja pozwala na korekcję w płaszczyźnie czołowej, swobodny ruch w płaszczyźnie strzałkowej i wolny ruch w stawie skokowym górnym poprzez uwolnienie ścięgna Achillesa . Indywidualna korekcja łuków podłużnych i poprzecznych umożliwia odbudowanie prawidłowej architektury stopy.

AFO – orteza obejmuje stopę, staw skokowy i podudzie. Występują dwa rodzaje ortezy AFO: sztywna i ruchoma. Sztywną ortezę AFO stosuje się w przypadku wiotkich i spastycznych niedowładów kończyn, niestabilności stawu skokowego, końsko-szpotawej deformacji stóp z nieprawidłowym ustawieniem stawów kolanowych. Ruchoma ortezy AFO wyposażone jest w przegub – ruchomy staw skokowy. Umożliwia on zgięcie grzbietowe i/lub podeszwowe stopy w ściśle określonym zakresie. Odpowiednia konstrukcja ortezy zapewnia kontrolę nad stopą i podudziem. Pozwala na wzmacnianie obwodowej stabilizacji w trakcie pionizacji czy chodu.

KAFO – orteza na całą kończynę dolną. Przeznaczona do stabilizacji i redresji stawu kolanowego i skokowego. Obejmuje stopę, staw skokowy, goleń i udo. W zależności od potrzeb i zaleceń lekarza można zastosować ortotyczne stawy kolanowe i skokowe, regulowane w dowolnej konfiguracji zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

HKAFO – orteza obejmuje obie kończyny dolne oraz miednicę (zastosowanie kosza, pasa lub gorsetu korekcyjnego). Dzięki zastosowaniu ortotycznych stawów biodrowych, kolanowych oraz skokowych (opcjonalnie) aparat umożliwia przyjęcie pozycji siedzącej oraz stojącej. Ponadto daje możliwość regulacji w celu uzyskania pożądanego zakresu ruchu. Pozwala również na zablokowanie pracy stawów i stopniowego ich odblokowywania w miarę postępu rehabilitacji.

RGO – zaopatrzenie RGO składa się z ortezy typu KAFO oraz kosza biodrowego, do którego mocuje się mechanizm kroczący. Dzięki temu możliwa jest naprzemienna praca kończyn dolnych bez użycia siły mięśniowej. System wymusza ruch w płaszczyźnie strzałkowej kończyny przenoszonej. Ważnym elementem jest też niewielka zewnętrzna rotacja w płaszczyźnie poprzecznej. Pozwala to osiągnąć chód, jak najbardziej zbliżony do fizjologicznego wzorca.